Detail tiskovky
02/01/2017
FF_VIKA GOES WILD

PALÁC AKROPOLIS TISKOVÁ ZPRÁVA, 8. 12. 2016

FEMME FATALE: VIKA GOES WILD /UA

Palác Akropolis 19. ledna 2017 v 19,30 hodin

Ukrajinská klavíristka Vika goes Wild přiváží do Prahy strhující coververze metalových hitů.

Další hudební femme fatale, kterou představí stejnojmenný večírek v Paláci Akropolis, bude 19. ledna ukrajinská klavíristka Vika goes Wild. Vystudovaná hudebnice zběhla od klasiky k rocku a proslavila se díky YouTube, kde její videa sbírají miliony shlédnutí. Své osobité coververze skladeb od kapel jako Metallica, Pantera, či System of a Down představí Vika goes Wild poprvé i v Praze.

Že tvrdý rock a klavír k sobě můžou mít celkem blízko, dokazuje v Německu usazená ukrajinská klavíristka Viktorija Jermoljeva vystupující pod pseudonymem Vika goes Wild. Její svébytné předělávky metalových skladeb zachovávají energii originálů, do notoricky známých melodií, ale vnáší i něco nového – dotek něžnosti ze světa klasiky i svébytně ženskou interpretaci. Vika hraje na klavír od čtyř let a vystudovala prestižní Čajkovského akademii v Kyjevě či Lisztovu akademii ve Výmaru. Když musela v hudební škole podstupovat každodenní dril a nervovat se při koncertech, našla odreagování v poslechu rocku. Postupem času se její vkus stáčel k čím dál tvrdším kapelám, a zatímco ve světě vážné hudby sbírala Vica ocenění (např. z amsterdamského Grachtenfestivalu) i nabídky z prestižních souborů, v hlavě se jí zrodil plán udělat ze svého zvláštního koníčku něco víc. V roce 2006 Vica Jermoljeva založila kanál na YouTube a pod přezdívkou Vika goes Wild sem začala nahrávat svoje coververze metalových skladeb. Předělávka Master of Puppets od Metallicy se stala virální senzací a rychle nasbírala milion shlédnutí. Jak postupně přibývaly další skladby i fanoušci, rozhodla se úplně opustit svoji kariéru v klasické hudbě a věnovat se už jen rocku. Teď se oba světy snaží sblížit. „Moji fanoušci přichází z různých směrů a ve velké většině jsou velmi otevření. Mám příznivce ze světa vážné hudby, kteří si uvědomují, že metal může být také dobrá hudba. A pak mám i metalové fanoušky, kteří můžou díky mě objevit, že klavír nemusí být tak trapný, jak si předtím mysleli.“ vysvětluje Vika, která pro ostatní zájemce o klavírní coververze začala přepisovat rockové a metalové skladby do notového zápisu. Kromě coververzí ale Vika píše i vlastní skladby, které jsou k nalezení na její letošní desce. Ta vyšla díky podpoře fanoušků před crowdfundingový server PledgeMusic.
„Myslím si, že vážná hudba, rock i metal jsou jen odlišné způsoby pro vyjádření té stejné věci. Hudba, kterou miluji byla napsána lidmi, jež prožívali silné city a procházeli si bolestí a utrpením… a klidně to mohlo být před dvěstě lety nebo dnes. Časy se mění, ale tyhle věci zůstávají stejné." prohlašuje Vika. Její kanál už má bezmála pětset tisíc předplatitelů a nejúspěšnější video (Toxicity od System of a Down) se blíží k sedmi milionům shlédnutí. Se svým klavírem procestovala svět a 19. ledna dorazí i do Paláce Akropolis. Osobitý hudební živel Vika goes Wild se představí v rámci série Femme Fatale.

Více informací a audio ukázky: /…akropolis.cz /…goeswild.com https://www.youtube.com/user/vkgoeswild

Předprodej lístků /…lacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro

Foto: http://ftp.palacakropolis.cz/…_19_FF_Vika/

Kontakt / akreditace: Petra Ludvíková, Kubelíkova 27, 130 00 Praha 3,
e-mail: petra.ludvikova (at) palacakropolis.cz

Doporučujeme